Twój Partner w Transporcie

Transport domku holenderskiego o szerokości 3,7 metra

Transport domku holenderskiego

Transport kontenerów wykonanych na bazie solidnej stalowej ramy nie stanowi większego wyzwania mając na samochodzie zamontowany odpowiedniej wielkości żuraw. Zupełnie inaczej wygląda transport domków holendreskich- pozbawionych konstrukcji stalowej, stojących w trudno dostępnych miejsach.

Wyzwania w transporcie domków holenderskich:

  • gabaryty- standardowe domki holenderskie mają od 3 do 3,7 metra szerokości, co oznacza, że wymagają pozwolenia na transport nienormatywny, a i często pilotażu (po przekroczeniu szerokości 3,2 metra).
  • lokalizacja- typowym zastosowaniem domku holenderskiego jest rekreacja, dojechać zatem musimy na działkę w pobliżu jeziora czy w lesie. Z reguły ostatnie kilometry transportu odbywają się po nieutwardzonej nawierzchni, zupełnie nie przystosowanej do wjazdu samochodu ciężarowego- szczególnie jeśli chodzi o możliwości manewrowania
  • konstrukcja- próba podniesienia domku bez odpowiedniego wyposażenia skończyć się może tylko w jeden sposób- zamiast miejsca odpoczynku pod żurawiem znajdą się wyłącznie pozostałości domku. Brak stabilnej konstrukcji sprawia, że jedynym bezpiecznym sposobem jest użycie belek podkładanych pod domek oraz trawersu, który "rozszerza" bazy. Pozwala to na unoszenie bez dodatkowego obciążania konstrukcji.

Było wyzwanie- mamy rozwiązanie

Dobór odpowiedniej floty pojazdów nie jest w naszym przypadku pustym frazesem. Ciągnik siodłowy 6x4 (z napędem na dwie z trzech osi) z zamontowanych żurawiem Palfinger PK54000 o maksymalnych udźwigu 14 ton i wysięgu 15 metrów pozwala nam poruszać się po trudnym terenie, który dla standardowych ciągników siodłowych jest niemożliwy do pokonania.
Jeśli dodamy to tego odpowiednie przygotowanie- tj. trawers o szerokości do 4,5 metra, belki do unoszenia odpowiednio dobrane do ciężaru, wydłużane zawiesia, pasy do unoszenia ładunku o obciążeniu do 6 ton oraz doświadczonego operatora mamy gotowe rozwiązanie problemu przewożenia domków holenderskich.

Załadunek domków holenderskich
Transport HDS domów holenderskich
Załadunek domku holenderskiego
Transport domku holenderskiego