Twój Partner w Transporcie

Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy

Transport inny niż wszystkie. Transport w przypadku którego proces planowania bywa dłuższy niż sam przewóz. Usługa wymagająca połączenia i synchronizacji wielu elementów- od wyznaczenia trasy, doboru sprzętu, poprzez uzyskanie pozwoleń, zapewnieniu pilotażu kończąc na doświadczonych kierowcach.
Z nami transport ponadgabarytowy wcale nie jest „dużym” problemem. Nie boimy się prawdziwych wyzwań, które wymagają indywidualnego podejścia. Doświadczenie zdobyte przy zrealizowanych przewozach, znajomość międzynarodowych przepisów oraz ograniczeń w transporcie ładunków nienormatywnych, wybór specjalistycznych naczep są dla Państwa gwarancją bezpieczeństwa. Przewozimy wszystko to, co nie zmieści się na klasyczne naczepy – maszyny, elementy konstrukcyjne, zbiorniki, kombajny, silosy, części składowe wiatraków. Jednym słowem wszystkie przedmioty, które wraz z pojazdem przekraczają jeden lub więcej z poniższych wymiarów:


Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi uprawnianiami oraz pozwoleniami na świadczenie usług z zakresu transportu ponadgabarytowego, zarówno na terenie Polski, jak i Unii Europejskiej (w tym stałe zezwolenia na terenie Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii oraz Francji).

Planowanie transportu


Kluczowy dla powodzenia transportu jest etap planowania na który składa się:

Etap realizacji


Po potwierdzeniu transportu, przesłaniu zleceń, podpisaniu umowy przychodzi najważniejszy moment- rozpoczynają się przygotowania do załadunku:

Przekonałeś się o tym, że transport ponadgabarytowy to nie lada wyzwanie? Właśnie dlatego warto skorzystać z naszych usług. Doświadczenie w połączeniu z indywidualnym podejściem, odpowiednie zaplecze sprzętowe, kompleksowa realizacja usługi, odpowiednia kwota ubezpieczenie ładunku są gwarancją rzetelnego wykonania usługi.
Chcesz spokojnie spać? Dajemy dostęp do systemu GPS z podglądem na aktualne położenie pojazdu, gwarantujemy bezproblemowy kontakt z jedną osobą, legalną usługę, która nie skończy się niespodziewanie przy pierwszej kontroli, a Twój ładunek nie trafi na policyjny parking do czasu uzyskania zezwoleń.
Masz jeszcze wątpliwości? Poniżej fragment Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 grudnia 2016 roku w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy- Prawo o ruchu drogowym:

Rozdział 4

Kary pieniężne za przejazd pojazdów nienormatywnych bez zezwolenia lub niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu
Art. 140aa.
  1. Za przejazd po drogach publicznych pojazdów nienormatywnych bez zezwolenia, o którym mowa
  2. w art. 64 ust. 1 pkt 1, lub niezgodnie z warunkami określonymi dla tego zezwolenia nakłada się karę pieniężną, w drodze decyzji administracyjnej. Decyzję administracyjną o nałożeniu kary pieniężnej wydaje właściwy ze względu na miejsce przeprowadzanej kontroli organ Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Celnej lub zarządca drogi.
  3. Decyzję administracyjną o nałożeniu kary pieniężnej wydaje właściwy ze względu na miejsce przeprowadzanej kontroli organ Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, naczelnik urzędu celno-skarbowego lub zarządca drogi.
  4. Karę pieniężną, o której mowa w ust. 1, nakłada się na:
    1. podmiot wykonujący przejazd;
    2. podmiot wykonujący inne czynności związane z przewozem drogowym, a w szczególności na organizatora transportu, nadawcę, odbiorcę, załadowcę lub spedytora, jeżeli okoliczności lub dowody wskazują, że podmiot ten miał wpływ lub godził się na powstanie naruszenia określonego w ust. 1.
Transport zbiornika 3,7 metra średnicy
Załadunek zbiornika 3,7 metra średnicy
Transport rury 16 metrów
Załadunek rury 16 metrów
Transport mobilnego mostu
Załadunek Tatra AM50
Transport suwnicy
ZTransport suwnicy
Przewożenie pawilonów
Rozładunek HDS pawilonów
Transport HDS zbiorników
Transport zbiorników
Transport filtra
Transport rury o średnicy 3,9m

Najnowszy temat na naszym blogu:

Zobacz pozostałe wpisy
Transport 16-merowej rury.

Transport HDS 16-metrowej rury

Początek rozmów o zleceniu przed długi czas nie wskazywał, że umieścimy transport HDS. Zleceniodawca nie był przekonany, że żuraw jest w stanie zastąpić dźwig, jako, że rura miała 16 metrów długości oraz ważyła około 4.700 kg- także sukces możemy obwieścić podwójny- zdobyte zaufanie i sprawna usługa. (...)

Zobacz cały wpis